• Od 31.8.2018 do 9.9. 2018 sa 43 študentov našej školy zúčastnilo plaveckého výcviku na známej Palmovej riviére v mestečku Martinsicuro v Taliansku.
        • V pondelok 25. júna sa uskutočnil 11. ročník Gymnaziády – našej oslavy olympijského ducha.
        • PLAVECKÝ 2018

Všetkých očarilo krásne, palmami lemované jadranské pobrežie, prostredie s dlhými cyklistickými a pešími zónami.

Študenti absolvovali v areáli kempingu Duca Amedeo 7-dňový plavecký výcvik v bazéne, kde sa zdokonaľovali vo všetkých plaveckých disciplínach, v záchrane topiaceho sa, v skokoch do vody a aj v akvabelách.

• LETNÝ POHYBOVÝ KURZ

V dňoch 3. - 7. septembra 2018 absolvovalo 39 študentov 2. ročníka letný pohybový kurz so zameraním na turistiku a plávanie. Cieľom boli zaujímavé a známe turistické lokality vo Veľkej Fatre, Chočských vrchoch a Malej Fatre.

Jeden relaxačný deň strávili naši študenti v Aquaparku Oravice a navštívili Oravský hrad.

• 11. ročník Gymnaziády

V pondelok 25. júna sa uskutočnil 11. ročník Gymnaziády – našej oslavy olympijského ducha. Prialo nám i počasie, a tak mohli prebehnúť všetky plánované športové disciplíny. Po slávnostnom vztýčení vlajky, zapálení symbolického olympijského ohňa a po príhovore pani riaditeľky I. Vidovej nasledovalo odbehnutie symbolických 1000 m okolo školského ihriska.

• Ocenenie úspešných žiakov

Dňa 26. 06. 2018 sme sa so žiakmi prímy a sekundy zúčastnili slávnostného odovzdávania pamätných listov a diplomov pri príležitosti oceňovania žiakov, ktorí úspešne reprezentovali našu školu v školskom roku 2017/2018 v predmetových olympiádach, vo vedomostných, esteticko-umeleckých a športových súťažiach. Oceňovanie žiakov usporiadal Mestský úrad Zvolen v spolupráci s Centrom voľného času Domino v aule ZŠ Námestie mládeže 587/17, Zvolen.

• XXVI. ročník Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka

Väčšina študentov našej školy si v čase víkendu po uzatvorení známok užívala voľno. Členovia zdravotníckeho krúžku však prežívali vyvrcholenie celoročnej prípravy v poskytovaní prvej pomoci na celoslovenskej súťaži dobrovoľných záchranárov – XXVI. ročníku Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka v Žiline. Súťaž prebiehala v dňoch od 22.6. do 24.6.2018 v širšom okolí tohto mesta.

• Študenti GĽŠ v Litve

Minulý týždeň 12 žiakov našej školy navštívilo v rámci projektu Erasmus + Gymnázium v meste Akademija Kaunas v Litve. Naši žiaci opäť stretli svojich projektových partnerov, ktorí boli u nás v marci tohto roku. Litovskí partneri pripravili bohatý program na spoznávanie ich krajiny, miest, kultúry a tradícií.

• Partneri

• {#1508} 1