• Konferencia k projektu Erasmus+ Litva

Dňa 9. 10. 2018 sa v našej škole uskutočnila fyzikálna konferencia ako záver projektu Erasmus+ na tému Prenosná vodná elektráreň.

Študenti zapojení do projektu pozvali žiakov základných a stredných škôl, ich učiteľov fyziky a iných hostí, aby im ukázali všetko, čo počas projektu zažili, čo sa naučili a čo zostrojili.

• Divadelné predstavenie v SND

V utorok 9. októbra 2018 študenti našej školy prežili krásny deň v našom hlavnom meste. Bratislava nás ráno pred 9. hodinou privítala slnečným počasím, čo sľubovalo jedinečný deň, plný zážitkov. V budove SND nás čakalo divadelného predstavenia klasika svetovej drámy W. Shakespeara Skrotenie zlej ženy. Študenti sa zabávali na výborných hereckých výkonoch hercov, ako je T. Maštalír, J. Koleník, D. Mórová, V. Kobielsky, F. Kovár, D. Tarageľ, P. Trník, O. Kovaľ, A. Bárta, B. Bystriansky, O. Hlaváček, ktorých poznajú hlavne z televíznej obrazovky. Ich herecké majstrovstvo ocenili na konci silným potleskom. Niektorí chlapci mali možnosť vypočuť si v príjemnom dialógu názory trnavského herca P. Trníka, ktorý sa s nimi po predstavení rozprával o téme navštíveného divadelného predstavenia, ale aj o súčasných problémoch mladých ľudí. Nikomu zo zúčastnených študentov nevadilo, že pôvodne sa

• Učíme s Hardvérom

Aj programovanie môže byť zábavné. Osobnú skúsenosť v tejto oblasti získali aj naši študenti počas série workshopov, ktoré sme mohli zorganizovať vďaka spolupráci s SPy o.z.. Zapojili sme sa do projektu Učíme s Hardvérom (www.ucimeshardverom.sk). Vďaka malým elektronickým zariadenie BBC micro:bit si žiaci vyskúšali zábavné programovanie v prostredí MakeCode. Séria workshopov je organizovaná v rámci aktivity MEAT AND CODE a prebieha počas európskeho týždňa programovania – EU CodeWeek 2018.

• KABU pre prímu

Dňa 3.10.2018 sa uskutočnilo KABU pre žiakov triedy Príma A – našich najmladších. Organizácie sa ujali študenti z III.E, ktorí pre primánov vymysleli zaujímavé úlohy a hry, ktoré boli orientované na rýchlosť, všímavosť či hru so slovami. Všetci žiaci úlohy ukážkovo zvládli, prejavili schopnosť skupinovej práce, nikto sa nezranil, a dokonca sa všetci dobre zabavili - či už tretiaci, alebo primáni. Na konci KABU dostal každý žiak prímy certifikát o prijatí do študentského cechu nášho gymnázia.

• KABU 5. 10. 1918/2018

V piatok 5. 10. 2018 sa o 16.30 začalo netradičné vyučovanie, počas ktorého medzi sebou súťažili čaty prvého ročníka v predmetoch biológia, dejepis, telocvik a v ďalších. V úvode boli všetci zúčastnení nevšedne pomaľovaní a vyučovanie sa mohlo začať. Na prvej hodine - fyzike sa žiaci snažili vyrovnávať osvetlenie v miestnosti, a to nosením tmy a zapaľovaním žiarovky vlastným telom. Na hodine chémie v čo najkratšom čase zlizovali nutellu z celofánu bez použitia rúk.

• Partneri

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3