• Letný pohybový kurz - Donovaly

• ORGANIZAČNÉ ZABEZPEČENIE  kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na letné športy PRE ŠTUDENTOV 2. ROČNÍKA POBYTOVOU FORMOU NA DONOVALOCH

Termín: 6. 9. – 10. 9. 2021

Vedúci kurzu: Mgr. Hranec Richard

Pedagogický dozor: PhDr. Iveta Slančíková, Mgr.  Liana Smrečanová, Mgr. Viera Bónová, Mgr. Pavel Krnáč, Mgr. Milan Volčko

Zabezpečenie služieb:  zabezpečuje Cestovná kancelária Čekan   mobil: 0905 610 168; 0905 409 372

Odchod: 9.00 hod. spred GĽŠ Zvolen 6. 9. 2021 (pondelok)

Predpokladaný návrat:  14.00  hod. pred GĽŠ Zvolen 10. 9. 2021 (piatok)

Stravovanie a ubytovanie: 6. 9. – 10. 9. 2021 štyri noci a plná penzia (suché obedy). Začíname v pondelok večerou a končíme v piatok raňajkami plus suchý obed.

Cieľ kurzu: Orientácia a adaptácia v prírodnom prostredí, ochrana človeka a prírody, bezpečnosť pohybu v prírode, spoznávanie prírodných lokalít Slovenska spojené s fyzickou záťažou.

1. deň: 6. 9. 2021 – pondelok

GĽŠ Zvolen – Brankovský vodopád, Vlkolínec, túra v trvaní 4 - 5 hodín (Ubytovanie bude až po túre, preto je potrebné nastúpiť do autobusu v turistickom oblečení a obutí.)

Zabezpečená teplá večera – večerný program (opekanie, športové aktivity, beseda o ochrane prírody)

2. deň: 7. 9. 2021 – utorok

Turistická trasa v trvaní 5- 6 hodín (Prosiecka a Kvačianska dolina v Chočských vrchoch)

Zabezpečené raňajky, suchý obed a teplá večera – večerný program  športové aktivity

3. deň: 8. 9. 2021 – streda

Návšteva aquaparku

Po návrate účelové cvičenie zamerané na prácu s mapou (topografia) a zdravotnú prípravu

Zabezpečené raňajky, suchý obed a teplá večera – večerný program (opekanie, športové aktivity)

4. deň: 9. 9. 2021 - štvrtok

Odchod: - turistická trasa Malá Fatra - Národná prírodná rezervácia Rozsutec v trvaní 5 - 7 hod.

5. deň: 10. 9. 2021 – piatok

Odchod: turistická trasa v trvaní 5 hodín  Donovaly – Šachtičky

Predpokladaný príchod pred školu 14.00 hod.

Dôležité upozornenia pre študentov:

• teplé náhradné turistické oblečenie, pršiplášť alebo nepremokavé bundy (nie dáždniky)!!!
            • 2 páry obuvi na turistiku  – nie tenisky, pyžamo, prezuvky na chatu, hygienické potreby,
            • plavky a uteráky, lieky (ak nejaké pravidelne užívate), kartu poistenca, občiansky preukaz,
            • môžete si priniesť aj špekačky alebo iné potraviny na opekanie
            • 2 rúška a hygienické vreckovky!!!

Pobytového kurzu na Donovaloch sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí sú OTP (Pod “OTP” sa myslia výlučne len osoby, ktoré sú plne očkované, testované (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín), alebo ochorenie COVID-19 prekonali za posledných 180 dní).

• Letný pohybový kurz - denná dochádzka

• PLÁN ORGANIZAČNÉHO ZABEZPEČENIA KURZU pohybových aktivít v prírode so zameraním na letné športy PRE ŠTUDENTOV 2. ROČNÍKA

DENNÁ DOCHÁDZKA

Termín: 6. 9. - 10. 9. 2021

Vedúci kurzu: Mgr. Lizoň Dušan

Pedagogický dozor: Mgr. Lizoň Dušan, Ing. Valuška Ján, Mgr. Homola Juraj

1. deň: 6. 9. 2021 – pondelok

Trasa: : GĽŠ Zvolen – Podborová - Baková jama – Nezábudková ul. Zvolen

Zraz: 9.00 hod. – zadný vchod do školy (pri telocvični)

Odchod: 9.15 hod. spred GĽŠ

Ukončenie: cca 12.00 hod. Nezábudková ul. Zvolen

Pedagogický dozor: Mgr. Lizoň Dušan, Ing. Valuška Ján

2. deň: 7. 9. 2021 – utorok

Trasa: GĽŠ Zvolen - Stráže – Vyhliadka – Stráže – Tulská ul. Zvolen

Zraz: 9.00 hod. – zadný vchod do školy (pri telocvični)

Odchod :  9.10 hod. spred zadného vchodu do školy (pri telocvični)

Ukončenie : Tulská ul. Zvolen cca  11.30 hod.

Pedagogický dozor: Mgr. Lizoň Dušan, Ing. Valuška Ján,

3. deň: 8. 9. 2021 - streda

Trasa: : Zvolen osobná stanica– Nová Baňa (náučný chodník Zvonička)– Zvolen

Zraz: 6.40 hod.  Zvolen osobná stanica (vstupná hala - čakáreň pri predajni lístkov)

Odchod: 7.00 hod.           R 832 Urpín    Zvolen – Nová Baňa

Späť:    12.14 hod.           R 835 Urpín   Nová Baňa - Zvolen

Ukončenie: cca 13.00 hod. Zvolen

Poznámka: Žiaci, ktorí majú trvalé bydlisko v okresoch  Žiar nad Hronom a Žarnovica, môžu nastúpiť a vystúpiť  na železničnej stanici Žiar nad Hronom, Žarnovica  po predložení občianskeho preukazu a písomného súhlasu zákonného zástupcu.

Pedagogický dozor: Ing. Valuška Ján, Mgr. Lizoň Dušan,

4. deň: 9. 9. 2021 - štvrtok

Športový program -  volejbal, futbal, stolný tenis, tenis, speedbadminton, bedminton, basketbal

a iné športové aktivity.

Zraz: 9.00 hod. v telocvični GĽS Zvolen

Miesto konania: telovýchovné priestory školy

Ukončenie: cca 12.00 hod.

Pedagogický dozor: Mgr. Lizoň Dušan

5. deň: 10.9. 2021 – piatok

Trasa: Zimný štadión Zvolen  – Pustý hrad – Pod dráhami

Zraz: 9.00 hod. – pred Zimným štadiónom

Odchod:  9.10 hod.  spred Zimného štadióna

Ukončenie: cca 12.00 hod. Pod dráhami

Pedagogický dozor: Mgr. Lizoň Dušan, Ing. Valuška Ján

Vybavenie: turistické oblečenie a obuv, v prípade daždivého počasia pršiplášť alebo nepremokavé bundy, zobrať so sebou suchú stravu, možnosť obeda v školskej jedálni (viď. miesto a čas ukončenia).

Nezabudnite si vziať so sebou 2 rúška a hygienické vreckovky!!!

Trasy turistických vychádzok je možné prispôsobiť poveternostným podmienkam a zdatnosti žiakov.

Kurz je pre všetkých študentov povinný. Tí, ktorí sa ho nemôžu zúčastniť, vypracujú projekt o pridelenej téme. Absolvovanie kurzu je súčasťou klasifikácie z predmetu TSV (viď. Kritériá hodnotenia a klasifikácie na hodinách TSV“, ktoré sú uvedené na gymzv.edupage.org).

Ak žiak neabsolvuje kurz, alebo jeho časť, odovzdá vypracovanú a vytlačenú seminárnu prácu v stanovenom rozsahu do 30. 9. 2021. Žiaci sa oboznámia s témami prác 13. 9. 2020 v kabinete TSV.