• Názov projektu: „Mein Deutsch ist gut - ich spreche mit Mut“

Mit erneuerten Methoden Schűler zum Deutschlernen motivieren

Téma projektu: S novými metódami motivovať žiakov k učeniu sa nemeckého jazyka

Partnerské krajiny: Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko a Nemecko

Koordinátor: Maďarsko

Koordinátor projektu na Slovensku:   Mgr. Eva Cesnaková, eva.cesnakova@gymzv.sk

Trvanie: september 2019– august 2021

Projekt je zameraný na vyučovacie predmety:

• nemecký jazyk
          • informatika
          • geografia
          • dejepis

Ciele projektu:

• zvýšiť motiváciu žiakov učiť sa nemecký jazyk
          • zlepšiť ich komunikačné zručnosti v tomto jazyku
          • zlepšiť digitálne kompetencie žiakov
          • vytvoriť metodickú príručku s návrhmi vyučovacích hodín zameraných na každodenné situácie
          • predstaviť kultúrne pamiatky dedičstva UNESCO našej krajiny
          • spoznať nových ľudí, krajiny a ich tradície

Partnerské krajiny:

Gymnázium Munkácsy Mihály v KAPOSVÁR-e (Maďarsko):

www.mmgsz.sulinet.hu

je školou s vysokou úrovňou vyučovania hlavne cudzích jazykov. Školu navštevuje cca. 800 žiakov vo veku od 13 do 19 rokov. Okrem všeobecno-vzdelávacích tried môžu žiaci navštevovať špeciálne triedy zamerané na prírodné vedy, informatiku, šport a triedy, v ktorých prebieha dvojjazyčné vyučovanie (anglicko-maďarské).

Liceul Teoretic German Johann Ettinger v SATU MARE (Rumunsko):

www.lgerm-ettinger.ro

je Nemeckým gymnáziom Johanna Ettingera, na ktorom môže študovať nemecká menšina žijúca v Rumunsku, ale aj žiaci, ktorí majú záujem o nemecký jazyk. Školu navštevuje 900 žiakov vo veku od 6 do 19 rokov. Druhým cudzím jazykom je taliančina.

Technická škola a prírodovedné gymnázium Rudera Boskovica v OSIJEK-u (Chorvátsko):

je spojenou školou odborného vzdelávania a gymnázia. V rámci technickej školy sa môžu žiaci vzdelávať v 4 oblastiach: ekológia, potravinárska chémia, grafika a kozmetika. Po absolvovaní 4 rokov odborného vzdelávania získajú žiaci výučný list. Vzdelávanie na gymnáziu trvá 4 roky a končí sa maturitou. Školu navštevuje cca. 450 žiakov.

Vzdelávacie kolégium v ESSEN-e (Nemecko):

www.berufskolleg-bildungspark.de

je školou, ktorá bola založená pred 90 rokmi. Okrem všeobecno-vzdelávacieho odboru škola ponúka aj vzdelávanie v oblastiach stravovania, domáceho hospodárstva, sociálnej práce a zdravotníctva. Školu navštevuje 400 žiakov.